Статті


2019-2020 

квітень

Як пережити ізоляцію?

   Поради психологів і людей, чиї професії  пов'язані з ізоляцією.

  По всій Україні, аби унеможливити поширення коронавірусу, ввели карантин. Влада та медики закликають громадян за можливості залишатися вдома і без необхідності не виходити на вулицю. Проте, довго перебувати в ізоляції людям не так вже й просто.
  Загальні джерела стресу у період карантину  включають зниження основних видів діяльності. Для учнів це неможливість навчатися і відвідувати гуртки у звичному режимі, важка адаптація до нових форм навчання (тепер вдома ми не тільки робимо домашні завдання, а ще й самостійно вивчаємо новий матеріал.)
За обговоренням карантину, ситуації в світі, моніторингом скільки людей захворіло, стоять якісь почуття...

Часом психологічна напруга зростає і її треба позбутися, та, на щастя, психологічні дослідження вказують на способи управління цими непростими ситуаціями. Психологи рекомендують обмежувати час, проведений у новинах та соціальних медіа та міксувати його з іншими видами діяльності, не пов'язаними з карантином чи ізоляцією, такими як читання, прослуховування музики чи вивчення нової мови. 
 Намагайтеся відволіктися та заспокоїтися
 Розслаблятися і заспокоюватися необхідно будь-якими доступними методами, які не шкодять здоров'ю, іншим людям і не порушують кримінальний кодекс. Читати, малювати, шити, в'язати, займатися йогою, паяти мікросхеми - все підходить, аби тільки це приносило радість і відволікало.
А американські космонавти розповіли, як порозумітися одне з одним в умовах обмеженого простору. Космонавт ESА  Матіас Мауер, наприклад, згадав, як його напарнику не подобався запах бананів, які Мауер обожнював. У кожного з нас є примхи, які нас влаштовують, але можуть дратувати інших. Але якби мій напарник не сказав це так ввічливо і ясно, я б постійно його дратував", - сказав він.
Узагальнюючи поради психологів, які можна знайти на просторах інтернету вважаю, що саме ці будуть доречними для наших учнів :
імейна ранкова зарядка допоможе зняти стрес і зменшити паніку;
*Не втрачати соціальні зв’язки, спілкуватися з друзями дистанційно, навіть можна разом працювати над домашніми завданнями (зв’язавшись онлайн);
*Не слід переглядати безкінечно фільми про віруси, хвороби, апокаліпсис, які лише підійматимуть рівень тривоги й страху. Краще подивіться комедію чи мультики. А «під фільм» приготувати домашні сухарики або какао з печивом;
об подолати негативні емоції, можна зробити мішечок для крику, або ж влаштувати битву подушками.
отримуватись інформаційної дієти — достатньо раз в день подивитися новини для того, щоб бути в курсі дійсно важливих подій.
*Надійними джерелами є інформаційні ресурси Всесвітньої організації охорони здоров'я, Міністерства охорони здоров’я України. 
То ж бажаю усім здоров'я, миру та нових вражень, не зважаючи на ізоляцію.
                                                                                                                         
                                                                  міністр інформації та преси-                                                                                                Марія Крохмаль


  
34 річниця Чорнобильської катастрофи

26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася   наймасштабніша техногенна катастрофа в історії людства.   Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.
26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.
                                                                    
                                                                            Міністерство інформації та преси








Немає коментарів:

Дописати коментар